İçeriğe geç
Yurtdışında Mimarlık Okumak

Yurtdışında Mimarlık Okumak

Yurtdışında Mimarlık Okumak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler:

Yurtdışında eğitim almayı planlarken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şeylerden biri gitmek istediğiniz ülkedir. Size ilham veren tasarım ve binaların bulunduğu ülkeleri araştırın. Daha sonra mimari stiller içeren farklı yerlerin bir listesini yaparak başlayın. Listenizi hazırladıktan sonra, yerel bir üniversitenin yurtdışında eğitim programı sunup sunmadığını arayabilirsiniz.

İtalya, Portekiz ve İspanya’daki yurtdışı eğitim programlarına göz atarak işe başlayabilirsiniz. Yurtdışında hangi özel programlarda eğitim almak istiyorsunuz? Buna karar vermeli ve ona göre araştırmalar yapmalısınız. Tabii ki yurtdışında okumak, size farklı tarihi mimarilere ve çeşitli yaşam tarzlarına erişim sağlar. Aynı zamanda birçok benzersiz modern tarzlar hakkında bilgi edinirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Okumak İçin Popüler Ülkeler:

Mimarlık eğitimi alabileceğiniz popüler tarihi şehirler ve ülkeler şunlardır:

Floransa'daki günümüz gökdelenlerine kadar  çeşitli mimari başarılarla doludur.
Floransa

Roma, İtalya .Roma’nın oldukça iyi korunmuş antik kalıntılarından ilham almak bölümünüzü eğlenceli halee getirecektir.. İtalya, eğik Pizza Kulesi’nden Floransa’daki günümüz gökdelenlerine kadar çeşitli mimari başarılarla doludur.

Sagrada Familia, ölümünden yaklaşık 100 yıl sonra bugün hala yapım aşamasındadır.
Sagrada Familia

Barselona, ​​İspanya . Barselona, ​​​​eski ve yeni dünya arasındaki boşluğu dolduran ünlü Katalan mimar Antoni Gaudi’nin eşsiz tarzına ev sahipliği yapar. Ve en ünlülerinden biri olan Sagrada Familia, ölümünden yaklaşık 100 yıl sonra bugün hala yapım aşamasındadır.

 Dubai modern mimari açısından sayısız binalara sahip.
dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri. Daha modern bir tarz ilginizi çekiyorsa, Birleşik Arap Emirlikleri’nde, dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa’ya ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Dubai modern mimari açısından sayısız binalara sahip.

 Pekinde   göz alıcı, asimetrik tasarımlar
Pekin

Pekin, Çin. Pekin, tarihini sergileyen birçok yapıya sahiptir. Yani Pekinde göz alıcı, asimetrik tasarıma sahip binaları görebilme şansınız var.

Avustralya.Perth, Sidney ve Canberra gibi hızla büyüyen Avustralya şehirlerinde de çeşitli fırsatlar mevcuttur. (Avustralya ayrıca, diğer uluslararası programlarda karşılaşabileceğiniz dil engelini ortadan kaldırarak, İngilizce konuşan bir ulus olmanın ek avantajını da sunar.)

 Japonya da eski Doğu tarzlarını  yakalayabilirsiniz
Japonya da eski bir mimari

Japonya. Aradığınız gerçekten de eski ve yeninin karışımıysa Japonya tamda buna göre bir ülke. Eski Doğu tarzlarını yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda son yıllarda ortaya çıkan depreme dayanıklı binaların nasıl yapıldıklarını keşfetmek için Japonya’ya gidebilirsiniz.

e Vina del Mar gibi şehirlerde çok çeşitli mimari programları bulabililirsiniz.
Vina del Mar

Şili. Güney Amerika’da Şili’de, geleneksel Şili stilinin nasıl büyüyerek modern mimariye dönüştüğüne şahit olabilirsiniz. Eğitim almak için Valparaiso ve Vina del Mar gibi şehirlerde çok çeşitli mimari programları bulabililirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir