İçeriğe geç
Neden Avrupa’da Üniversite Okumalıyım?

Neden Avrupa’da Üniversite Okumalıyım?

Aralarından Seçim Yapabileceğiniz Çok Sayıda Eğitim Kurumu

Neden Avrupa’da Üniversite Okumalıyım? diyorsanız yazımızın devamını okuyun

Avrupa 50 ülke ile çok sayıda eğitim seçenek sunar. Neredeyse tüm Avrupa ülkeleri uluslararası öğrencileri ağırlamaya açıktır.

10 Avrupa ülkesi üniversitelerin uluslararası öğrenciler için çekiciliği sıralamasında çok yüksek puanlar aldığı tespit edildi. Bunu da başlıca temeli olduğu söylenebilir:

  • Sunulan eğitimin kalitesi
  • Maliyet: yaşam maliyeti (kira, yemek vb.) ve üniversiteler tarafından alınan ortalama öğrenim ücretlerinin fazla olmayışı
  • Yaşam ve Kariyer: o ülkedeki üniversitelerin sunduğu yaşam deneyimlerinin kalitesi ve mezun olduktan sonra ülkede kalma ve çalışma şansının fazla olması

Genel olarak, araştırma, Almanya’nın uluslararası öğrenciler için en çekici eğitim yeri olduğunu ve onu İngiltere, Fransa ve Hollanda’nın izlediğini ortaya koydu . İsviçre, İsveç, Belçika ve İtalya da ilk 10 seçenek arasında yer alıyor. Neden Avrupa’da Üniversite Okumalıyım ? sorusunun başlıca cevapları

Avrupa’ üniversite kütüphanesi

Eğitim ve Yaşam Kalitesi

Eğitimin kalitesi en büyük önceliğiniz ise, İngiltere , Oxford, Cambridge üniversiteleri önceliğinize almalısınız. Almanya , Technische Universität München , Berlin Humboldt Üniversitesi, Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi ve Heidelberg Üniversitesi gibi her yıl çok sayıda uluslararası öğrenciyi çeken üniversiteler ile kalite faktöründe ikinci sırada yer almaktadır. Bunu sırasııyla Fransa, Hollanda, İsveç, İtalya ve İspanya gibi diğer Batı Avrupa ülkelerindeki üniversitelertakip eder.

Ancak  yaşam kalitesi ve kariyer deneyimleri söz konusu olduğunda , Birleşik Krallık üniversiteleri en iyi dereceleri alırlar.

Akademik Mükemmellik İçin Dünya Çapında İtibar

Avrupa üniversiteleri sundukları eğitimin kalitesi konusunda çok ciddidir. Genel olarak, Avrupa tüm dünyadaki en güçlü eğitim sistemlerinden bazılarına sahiptir. Ayrıca, mükemmel eğitim standartlarının ve sürekli iyileştirmeye yönelik bir ivmenin korunmasını sağlamak için öğretme ve öğrenmenin kalitesi Avrupa Yüksek Öğrenim Alanı tarafından sürekli olarak izlenmektedir.

Yıllık, çok saygın bir yayına göre, dünyanın En İyi 10 üniversitesinden 5’i Avrupa’dadır. Bunlar:

  • 5. sırada: Oxford Üniversitesi – Birleşik Krallık
  • 6. sırada: Cambridge Üniversitesi – Birleşik Krallık
  • 7. Sıra: ETH Zürih/İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü – İsviçre
  • 8. sırada: Imperial College London – Birleşik Krallık
  • 10. sırada: University College London – Birleşik Krallık

Fransa, İsviçre, Almanya, Hollanda, Danimarka, Rusya ve İsveç’teki üniversiteler de dahil olmak üzere bir dizi üniversite de İlk 100’e girdi .

Yarı Zamanlı İş Fırsatlarının Bulunması

Birçok Avrupa ülkesi, uluslararası öğrencilerin belirli koşulları yerine getirdikleri sürece okurken yarı zamanlı çalışmasına izin verir. Birleşik Krallık’ta , Tier 4 vizesi olan (altı ay veya daha uzun bir kursa devam eden) uluslararası öğrencilerin, Üniversitenin dönem tarihlerine veya akademik yaşam döngülerindeki mevcut aşamalarına bağlı olarak farklı saatlerde çalışmasına izin verilir. Genel olarak, çoğu uluslararası öğrenci için 20 saat/hafta sınırı vardır.

20 saat/hafta kısıtlaması İspanya için de geçerlidir . Ayrıca, öğrenciler yalnızca öğrenim programlarıyla ilgili çalışmaları üstlenebilirler.

Fransa’da , dönem boyunca öğrenciler hem kampüste hem de kampüs dışında yarı zamanlı çalışabilirler. Planlanan tatillerde tam zamanlı çalışmaya izin verilir. Genel olarak, Fransa’daki öğrenciler yıl boyunca 964 saate kadar çalışabilirler.

Almanya’daki öğrenciler yılda 120 güne kadar tam zamanlı veya 240 gün yarı zamanlı çalışabilirler. Öğrenim kurumunda iş bulurlarsa, izin verilen 120 günden fazla çalışabilirler.

“Neden Avrupa’da Üniversite Okumalıyım?” hakkında 1 yorum

  1. Geri bildirim: Almanya'da İngilizce Okumak - Avrupa'da Okumak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir