İçeriğe geç
Neden Hollanda’da Eğitim almalısınız ?

Neden Hollanda’da Eğitim almalısınız ?

Neden Hollanda’da eğitim almalısınız? Hollanda’da her yıl artan bir sayı olan 90.000 uluslararası öğrenci olmasının elbette bir sebebi var. Aslında, birkaç çok iyi sebebi var.

Amsterdam

Mutlu İnsanların Ülkesi Hollanda

Mutlu insanları görmek için bile Hollanda’ya gidebilirsiniz. Yani Hollanda dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biri denilebilir. 2016 Küresel Barış endeksine göre, Hollanda dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak tanınmıştır. Ayrıca OECD’nin Daha İyi Yaşam Endeksi , Hollanda’yı en mutlu ülkelerden biri olarak göstermektedir. Ülkenin konumu ve mükemmel ulaşım bağlantıları sayesinde, Avrupa’nın başkentlerinin çoğuna birkaç saatte ulaşabilirsiniz.

Amsterdam da Kanal turu

Uluslararası atmosfer

Hollanda açık bir toplum olarak tanınmaktadır. Hollanda iş ve ticaret için bir merkez, dünyanın (ekonomik ve coğrafi olarak) en fazla uluslararası bağlantılı ülkesidir. Bugün, ülke 200’den fazla millete ev sahipliği yapıyor. Ulusal dil Hollandacadır. Ancak Hollanda, İsveç’ten sonra Avrupa’da en yüksek İngilizce yeterlilik düzeyine sahiptir. Çok az dil engeli olan veya hiç olmayan Hollanda, mükemmel ve yüksek kalite bir eğitim sunuyor. Başlangıç ​​olarak, burada harika bir eğitim ile paranızın tam karşılığını alısınız. Hollanda’da eğitim kalitesinin yüksek olmasına rağmen eğitim ücretleri ingilizce konuşulan birçok ülkeye göre oldukça düşüktür. Ayrıca, Hollanda öğrencilere çeşitli burs olanakları sunmaktadır. Hollandaca öğretim stili etkileşimli ve öğrenci merkezlidir. Yani kendi fikrinizi nasıl oluşturacağınızı, açık fikirli olmayı ve uluslararası yöneliminizi nasıl artıracağınızı öğreneceksiniz.

Hollanda da bir park

Şehir hayatı ve doğa Hollanda

Oldukça küçük bir ülke olması Hollanda’nın cazibesinin bir parçası. Harika yerler ve deneyimler elinizin altında. Şehir hayatını sevenler için Amsterdam, Rotterdam ve Utrecht gibi büyük şehirler idealdir. Müziğin, tiyatronun, restoranların, kafelerin, mimarinin ve sanatın keyfini çıkarmak için bol fırsatlar bulabilirsiniz. Günübirlik veya hafta sonu gezileri için harika yerler bulunabilir. Ancak doğada rahatlama ve ilham bulmayı tercih ediyorsanız, birçok seçeneğiniz de var. Hollanda’nın dört bir yanına dağılmış Kuzey Denizi kıyısı boyunca uzanan kumlu plajlardan birinde vakit geçirebilirsiniz.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir